Logo PCPR Myślibórz Projekty dofinansowane z Unii Europejskiej

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie

WYJAZD DZIECI I MŁODZIEŻY DO GORZOWA WIELKOPOLSKIEGO W RAMACH RODZINNEJ PIECZY ZASTĘPCZEJ

WYJAZD DZIECI I MŁODZIEŻY DO GORZOWA WIELKOPOLSKIEGO W RAMACH RODZINNEJ PIECZY ZASTĘPCZEJ

W dniu 18 grudnia 2018 roku, dzieci i młodzież z terenu Powiatu Myśliborskiego – przebywające w rodzinnej pieczy zastępczej oraz podopieczni z Punktu Wsparcia Dziennego w Myśliborzu działającego w ramach projektu ,,Rodzina jest najważniejsza”, uczestniczyły w wyjeździe do Gorzowa Wielkopolskiego.

Młodsze dzieci wraz z opiekunami udały się do kina na seans filmowy pt. „Grinch” - zabawną, pełną ciepła, uniwersalną, oszałamiająco sfilmowaną historię zielnego stworka, która jest jedną z najsłynniejszych świątecznych baśni współczesnej kultury popularnej. Film niesie aromat Świąt Bożego Narodzenia i lekcję dlaczego są one tak ważne. Seans najnowszego „Grincha” dostarczył wszystkim dużo radości i humoru. Uśmiechnięte buzie dzieci były potwierdzeniem, iż film bardzo się podobał. 

Są takie dyscypliny sportowe, które mogą być również dobrą zabawą i równorzędną rozrywką niezależnie od płci, wieku i doświadczenia. Z takiej formy wypoczynku miała możliwość skorzystać młodzież z terenu Powiatu Myśliborskiego przebywająca w rodzinnej pieczy zastępczej oraz nasi podopieczni z Punku Wsparcia Dziennego. Gdy młodsze dzieci oglądały bajkę Grinch, starsi uczestnicy Projektu wraz z opiekunami udali się do Kręgielni „Bowling Słowianka” znajdującej się przy kompleksie Sportowo – Rehabilitacyjnym Słowianka w Gorzowie Wlkp., gdzie do dyspozycji mieli tory do kręgli oraz stoły bilardowe. Zabawy okazały się niezwykle wciągające, a rywalizacja o punkty dostarczyła młodym ludziom silnych, sportowych emocji. Bowling i bilard okazały się świetną formą aktywnego wypoczynku i doskonałym pomysłem na spędzenie wolnego czasu. Dobra zabawa zagwarantowana była już od pierwszego rzutu.

Po mile spędzonym popołudniu nie zabrakło czasu na posiłek. Pełni wrażeń podopieczni odwiedzili jeszcze KFC, gdzie czekał na nich zorganizowany posiłek. Wyjazd okazał się bardzo udany. Zachowanie naszych ,,milusińskich” zasługuje na pochwałę. Grupa pamiętała o zasadach bezpiecznego poruszania się, dzięki czemu, wszyscy szczęśliwie wróciliśmy do domów w doskonałych humorach, uznając, że dzień był wyjątkowo udany. Niewątpliwie był to dzień pełen atrakcji.

                                                           Anna Norsesowicz PCPR w Myśliborzu

WYJAZD DZIECI I MŁODZIEŻY DO GORZOWA WIELKOPOLSKIEGO W RAMACH RODZINNEJ PIECZY ZASTĘPCZEJ

W dniu 15 listopada 2018 r. dzieci i młodzież z terenu Powiatu Myśliborskiego – przebywające w rodzinnej pieczy zastępczej oraz podopieczni z Punktu Wsparcia Dziennego w Myśliborzu działającego w ramach projektu ,,Rodzina jest najważniejsza”, uczestniczyły w wyjeździe do Gorzowa Wielkopolskiego.

Najmłodsi uczestnicy wraz opiekunami poznawali zawody poprzez budowanie remizy, posterunku policji. Budowali również wieże, piramidy, poznawali architekturę poprzez budowanie domów, mostów, zamków oraz grali w gry planszowe. Każdy z uczestników znalazł dla siebie pomysł na przepiękną budowę i doskonałą zabawę.

Nasi ,,starsi” podopieczni w tym samym czasie pod opieką trenerów, korzystali z uroków parku trampolin. Trenerzy udzielali niezbędnych wskazówek jak rozgrzać ciało i jak efektywnie i bezpiecznie trenować i bawić się na trampolinach. Postawiliśmy na aktywną formę spędzania wolnego czasu i nasi milusińscy mieli okazję skorzystać z różnego rodzaju atrakcji, takich jak strefy gąbek, tj. basenu wypełnionego gąbkami, dzięki którym najbardziej skomplikowane akrobacje są bezpieczne. Uczestnicy mieli również możliwość budowania niepowtarzalnej konstrukcji z gąbkowych klocków. Na trampolinowych ścieżkach akrobatycznych zakończonych koszami trenowali wsady i rzuty. Największych wrażeń dostarczyła jednak strefa akrobacji sportowej oraz parkour. Tam nie można było się nudzić! Różnorodny program zajęć pozwolił połączyć sport z doskonałą zabawą. Na zajęciach parkour nasi podopieczni dowiedzieli się jak najefektywniej poruszać się w środowisku pełnym przeszkód, wykorzystując do tego jedynie możliwości swojego ciała. Był to niewątpliwie trening, który poprawia koordynację ruchową oraz uczy, jak wielkie możliwości drzemią w ludzkich organizmach.

Młodzież skorzystała z atrakcji jakie oferuje Open the lock. Głównym celem jest wydostanie się z pokoju bez użycia siły fizycznej, za to przy użyciu pomysłowości i wyobraźni, przed upływem wyznaczonego czasu. Umocnienie relacji w grupie, nawiązanie wzajemnej współpracy i zaufania to elementy, o które się wzbogacili się nasi podopieczni. Elementy rywalizacji połączone z działaniem pod presją czasu, współpracą, wykorzystaniem logiki, sprytu i spostrzegawczości były nie tylko rozrywką, ale i pożyteczną nauką.

Pieczę nad uczestnikami sprawowali również opiekunowie z PCPR w Myśliborzu.

Podsumowaniem wyjazdu był zorganizowany posiłek w KFC.

                                                           Anna Norsesowicz PCPR w Myśliborzu

Herb Powiat Myśliborski

Starostwo Powiatowe w Myśliborzu

Link do strony Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Link do strony Urzędu Marszałkowskiego

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Link do strony PFRON
Link do strony System Obsługi Wsparcia

Link do strony Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej