Logo PCPR Myślibórz Projekty dofinansowane z Unii Europejskiej

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie

Sielsko – anielska sobota

 

 
   

W dniu 27 maja 2023 roku z okazji zbliżającego się Dnia Rodzicielstwa Zastępczego oraz Dnia Dziecka na terenie Ośrodka Harcerskiego w Myśliborzu odbyła się impreza plenerowa, w której wzięły udział rodziny zastępcze funkcjonujące na terenie Powiatu Myśliborskiego, dzieci wraz z opiekunami z Regionalnej Placówki Opiekuńczo – Terapeutycznej w Dębnie oraz osoby zainteresowane pieczą zastępczą. Sobotnie wydarzenie było finansowane w ramach projektu: „Rodzina jest najważniejsza 2019 – 2023” współfinansowanego ze środków europejskiego funduszu społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020. Organizatorem tego przedsięwzięcia był Powiat Myśliborski – Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Myśliborzu.

Podczas tego spotkania zapewniono wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży w tym zabawę z animatorem, dmuchany zamek, koło fortuny, malowanie twarzy, malowanie farbami, małpi gaj, a dla odważniejszych park linowy. Nie było czasu na nudę. Ponadto dla uczestników zapewniono poczęstunek – przekąski, pieczoną na ognisku kiełbaskę oraz napoje.

Sielsko – anielska sobota była wspaniałą okazją do wspólnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu, wymiany doświadczeń oraz promowania idei rodzicielstwa zastępczego. Impreza plenerowa cieszyła się dużym zainteresowaniem i wzbudziła uśmiechy na twarzach dzieci i ich opiekunów.

Na ręce Komendy Hufca ZHP Myślibórz im. Bohaterów Akcji pod Arsenałem składamy serdeczne podziękowania za udostępnienie terenu Ośrodka i wsparcie przy organizacji ww. wydarzenia.

                                                                                                                                   Dyrektor PCPR

                                                                                                                               Magdalena Zynda-Lis

Herb Powiat Myśliborski

Starostwo Powiatowe w Myśliborzu

Link do strony Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Link do strony Urzędu Marszałkowskiego

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Link do strony PFRON
Link do strony System Obsługi Wsparcia

Link do strony Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej