Logo PCPR Myślibórz Projekty dofinansowane z Unii Europejskiej

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie

Spotkania integracyjne grupy wsparcia

 

Wyjazd do Przelewic

W dniu 29 maja 2021 roku grupa beneficjentów projektu: „Rodzina jest najważniejsza 2019 – 2023” współfinansowanego ze środków europejskiego funduszu społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020, udała się do Ogrodów Przelewice – Zachodniopomorskie Centrum Kultury Obszarów Wiejskich i Edukacji Ekologicznej. Organizatorem spotkania był Powiat Myśliborski – Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Myśliborzu.

Beneficjenci projektu podczas pobytu w ogrodach podziwiali różne gatunki drzew, krzewów i roślin zielonych. Obecna pora roku przyczyniła się do tego, iż miejsce to przybrało bajkowy wygląd. Wiele krzewów i roślin zakwitło, co dodawało większego uroku. Atrakcją w ogrodach były również pawie, które co trochę demonstrowały swoje wspaniałe treny z brązowozielonych piór ozdobionych „pawimi okami”. Beneficjenci mieli możliwość zobaczyć roślinność oraz owady znajdujące
się w oranżerii. Po spacerze zwiedzający udali się na zorganizowany przez Centrum posiłek, a później zapoznali się z roślinnością w pobliskiej szkółce.

Rodzice podczas tego wyjazdu mieli możliwość spędzić ciekawie czas ze swoimi pociechami na świeżym powietrzu oraz zintegrować się z grupą. Spacer wśród zieleni był dobrym sposobem na relaks i uspokojenie. Podczas chodzenia beneficjenci dotlenili się, co przełożyło się na poprawę ich samopoczucia. Taka forma spędzania czasu pomogła rodzinom „naładować baterie”.

                                                                             

 

Wyjazd do Międzyzdrojów

W dniu 24 lipca 2021 roku grupa beneficjentów projektu: „Rodzina jest najważniejsza 2019 – 2023” współfinansowanego ze środków europejskiego funduszu społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województw Zachodniopomorskiego 2014-2020 udała się do Międzyzdrojów. Organizatorem spotkania był Powiat Myśliborski – Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Myśliborzu.

Uczestnicy projektu mieli możliwość poznać bliżej tą piękną nadmorską miejscowość. Jednak najbardziej pożądaną formą wypoczynku preferowaną przez beneficjentów projektu był typowy „plażing”, do którego rodziny przygotowały się skrupulatnie zabierając ze sobą parawany, koce, ręczniki, olejki do opalania oraz dla tych najmłodszych akcesoria do zabaw w piasku. Pogoda sprzyjała wylegiwaniu się na plaży i kąpielom w morzu. Po południu plażowicze posilili się zaplanowanym przez organizatora wyjazdu, typowym obiadem domowym.

Rodziny podczas tego wyjazdu miały możliwość wspólnie spędzić czas
na świeżym powietrzu oraz zintegrować się z grupą.  Do domów wracali
z zakupionymi pamiątkami, świeżą opalenizną i z uśmiechem na twarzy.

Wyjazd do Centrum Wodnego LAGUNA

W dniu 10 października 2021 roku grupa beneficjentów projektu: „Rodzina jest najważniejsza 2019 – 2023” współfinansowanego ze środków europejskiego funduszu społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 udała się do Centrum Wodnego Laguna w Gryfinie. Organizatorem tego przedsięwzięcia był Powiat Myśliborski – Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Myśliborzu.

W Centrum Wodnym Laguna w Gryfinie znajdują się baseny m.in. ze słoną wodą, sportowy, z falą morską, ze sztuczną dziką rzeką oraz trzy wanny jacuzzi, dwie zjeżdżalnie wodne i brodziki dla dzieci. Powyższe wodne atrakcje były dla najmłodszych uczestników wyjazdu i nie tylko okazją do świetnej zabawy oraz do aktywnego spędzenia wolnego czasu. W tej kwestii bezkonkurencyjne były zjeżdżalnie. Dla tych natomiast co szukali odprężenia i relaksu dobrym sposobem był pobyt w jacuzzi lub pobyt w solance, czyli znajdującym się na zewnątrz basenie ze słoną wodą.

Po wodnych szaleństwach, kiedy emocje już opadły beneficjenci projektu posilili się zaplanowanym przez organizatora obiadem.

Rodzinny wypad na basen był świetną okazją do wspólnego spędzenia wolnego czasu. Rodziny biorące udział w projekcie miały okazję integrować się z grupą. W drodze powrotnej dzieciaki były zmęczone, ale szczęśliwe.

Herb Powiat Myśliborski

Starostwo Powiatowe w Myśliborzu

Link do strony Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Link do strony Urzędu Marszałkowskiego

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Link do strony PFRON
Link do strony System Obsługi Wsparcia

Link do strony Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej