Logo PCPR Myślibórz

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie

Spotkanie integracyjne grupy wsparcia

Spotkanie integracyjne grupy wsparcia
 

W dniu 29 maja 2021 roku grupa beneficjentów projektu: „Rodzina jest najważniejsza 2019 – 2023” współfinansowanego ze środków europejskiego funduszu społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020, udała się do Ogrodów Przelewice – Zachodniopomorskie Centrum Kultury Obszarów Wiejskich i Edukacji Ekologicznej. Organizatorem spotkania był Powiat Myśliborski – Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Myśliborzu.

Beneficjenci projektu podczas pobytu w ogrodach podziwiali różne gatunki drzew, krzewów i roślin zielonych. Obecna pora roku przyczyniła się do tego, iż miejsce to przybrało bajkowy wygląd. Wiele krzewów i roślin zakwitło, co dodawało większego uroku. Atrakcją w ogrodach były również pawie, które co trochę demonstrowały swoje wspaniałe treny z brązowozielonych piór ozdobionych „pawimi okami”. Beneficjenci mieli możliwość zobaczyć roślinność oraz owady znajdujące
się w oranżerii. Po spacerze zwiedzający udali się na zorganizowany przez Centrum posiłek, a później zapoznali się z roślinnością w pobliskiej szkółce.

Rodzice podczas tego wyjazdu mieli możliwość spędzić ciekawie czas ze swoimi pociechami na świeżym powietrzu oraz zintegrować się z grupą. Spacer wśród zieleni był dobrym sposobem na relaks i uspokojenie. Podczas chodzenia beneficjenci dotlenili się, co przełożyło się na poprawę ich samopoczucia. Taka forma spędzania czasu pomogła rodzinom „naładować baterie”.

                                                                               PCPR w Myśliborzu

 

Herb Powiat Myśliborski

Starostwo Powiatowe w Myśliborzu

Link do strony Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Link do strony Urzędu Marszałkowskiego

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Link do strony PFRON
Link do strony System Obsługi Wsparcia

Link do strony Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej