Logo PCPR Myślibórz Projekty dofinansowane z Unii Europejskiej

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie

Wyjazd grupy wsparcia do ALPAKI TO TU Stowarzyszenia Wojtkowyje w Karsku

 Wyjazd grupy wsparcia do ALPAKI TO TU Stowarzyszenia Wojtkowyje w Karsku

W dniu 11 czerwca 2022 roku grupa beneficjentów projektu: „Rodzina jest najważniejsza 2019 – 2023” współfinansowanego ze środków europejskiego funduszu społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województw Zachodniopomorskiego 2014-2020 udała się do ALPAKI TO TU
w Karsku. Organizatorem tego przedsięwzięcia był Powiat Myśliborski – Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Myśliborzu.

Uczestnicy wyjazdu zapoznali się z niezwykle łagodnymi i towarzyskimi zwierzętami jakimi są alpaki. Te bystre, wrażliwe zwierzęta są również znakomitym towarzyszem człowieka, o czym przekonały się dzieci i ich rodzice w trakcie pobytu w Karsku. Beneficjenci projektu karmili, głaskali i przytulali te miłe w dotyku ssaki. Alpakoterapia to coraz bardziej popularna forma spędzania czasu w towarzystwie alpak na otwartej przestrzeni. Przebywanie z nimi, karmienie, głaskanie i przytulanie się do nich podwyższa poziom endorfin, uspokaja i dodaje pewności siebie. Podczas warsztatów zorganizowanych przez przesympatyczną współwłaścicielkę alpak - panią Ewę Faściszewską każdy z obecnych mógł własnoręcznie pomalować magnes w kształcie alpaki i zabrać go na pamiątkę.

Oprócz alpak – Elvisa i Eddiego dużym zainteresowaniem wśród grupy cieszyła się suczka Frania. Piesek był bardzo towarzyski i uwielbiał pieszczoty. Co chwila zabiegał o zainteresowanie dzieci, które chętnie głaskały czworonoga.

Beneficjenci projektu w międzyczasie mieli możliwość odpocząć i posilić
się grillowaną kiełbaską.

Dzieci jak również ich rodzice byli zadowoleni z tej aktywnej formy spędzenia czasu wolnego na świeżym powietrzu. Uczestnicy wyjazdu mieli możliwość poznania alpak jak również zintegrowania się.

 

 

 

 

                                                                                

Herb Powiat Myśliborski

Starostwo Powiatowe w Myśliborzu

Link do strony Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Link do strony Urzędu Marszałkowskiego

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Link do strony PFRON
Link do strony System Obsługi Wsparcia

Link do strony Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej