Logo PCPR Myślibórz Projekty dofinansowane z Unii Europejskiej

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie

Rodzinny wyjazd do skansenu Słowian i Wikingów w Wolinie

W dniu 27 sierpnia 2022 roku grupa beneficjentów projektu: „Rodzina jest najważniejsza 2019 – 2023” współfinansowanego ze środków europejskiego funduszu społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 wzięła udział w wyjeździe do skansenu Słowian i Wikingów w Wolinie. Organizatorem tego przedsięwzięcia był Powiat Myśliborski – Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Myśliborzu.

Podczas tego wyjazdu przewodnik, który oprowadzał beneficjentów projektu po skansenie zapoznał ich z wiedzą na temat życia Słowian        i Wikingów - wczesnośredniowiecznych mieszkańców zamieszkujących tereny Wolina. Dzięki temu, iż na terenie skansenu znajduje się kilkanaście replik obiektów z tamtego okresu, a przedmioty wytworzone metodą tradycyjną można było obejrzeć i dotknąć, zwiedzający mogli wczuć się w klimat tamtych czasów. Taka forma poznawcza jest najlepszą metodą do tego, aby pogłębić wiedzę na dany temat oraz pozwala zrozumieć wczesny świat. Beneficjenci z dużym zainteresowaniem zapoznawali się z pracą rzemieślników oraz oglądali ich wykonane wyroby. Wczesnośredniowieczni mieszkańcy nie mieli zaawansowanej technologii, mimo tego świetnie radzili sobie w wielu dziedzinach życia. Odtworzone wyroby z tego okresu zachwycają swoją misternością oraz dbałością o detale. Po takiej lekcji historii o wczesnośredniowiecznym Wolinie grupa zjadła wspólny obiad.

Sobotni wyjazd był wspaniałą okazją do wspólnego spędzenia czasu z rodziną jak również doskonałą okazją do cofnięcia się w czasie i zapoznania się z życiem byłych mieszkańców terenów Wolina.      

                         

 

                                

Herb Powiat Myśliborski

Starostwo Powiatowe w Myśliborzu

Link do strony Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Link do strony Urzędu Marszałkowskiego

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Link do strony PFRON
Link do strony System Obsługi Wsparcia

Link do strony Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej