Spotkanie integracyjne grupy wsparcia w Parku Dinozaurów

W dniu 22 sierpnia 2020 roku grupa beneficjentów projektu: „Rodzina jest najważniejsza 2019 – 2023” współfinansowanego ze środków europejskiego funduszu społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020, udała się do Parku Dinozaurów w Nowinach Wielkich.

Organizatorem spotkania był Powiat Myśliborski – Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Myśliborzu. Pomimo tego, iż warunki atmosferyczne nie sprzyjały to jednak deszcz nie przeszkodził zwiedzającym w pogłębianiu wiedzy na temat czasów prehistorycznych. Przewodniczka, która oprowadzała grupę po 700 m leśnej ścieżce edukacyjnej z czterdziestoma naturalnej wielkości prehistorycznymi gadami w bardzo ciekawy sposób przybliżała zwiedzającym świat dinozaurów. Dzieci były zafascynowane gadami, które swoim wyglądem i rozmiarami robiły ogromne wrażenie. Po zapoznaniu się z czasami prehistorycznymi grupa zwiedzała Geo – muzeum minerałów i skamieniałości, w którym znajduje się ok. 500 eksponatów. Poza modelami dinozaurów, dzieci miały możliwość podziwiać żywe zwierzęta takie jak sarny, wiewiórki oraz pływające w stawie kolorowe ryby. Trzy place zabaw znajdujące się na terenie tego kompleksu kusiły atrakcjami. Niestety warunki pogodowe nie pozwoliły na pełne eksplorowanie znajdujących się tam obiektów.

Rodzice podczas tego wyjazdu mieli możliwość spędzić ciekawie czas ze swoimi pociechami oraz zintegrować się z grupą. Również był to dobry sposób na odreagowanie stresu i oczyszczenie się z negatywnych emocji oraz na oderwanie się myśli od spraw dnia codziennego. Słuchając pozytywnych komentarzy dzieci podczas drogi powrotnej można stwierdzić, iż dzień spędzony razem w Parku Dinozaurów można zaliczyć do bardzo udanych.

PCPR w Myśliborzu


Opublikowany 16/09/2020 przez admin
Powered by CuteNews

`